PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10928}

Poskromienie złośnicy

The Taming of the Shrew
7,2 158
ocen
7,2 10 1 158
Poskromienie złośnicy
powrót do forum filmu Poskromienie złośnicy

interpretacja bbc sztuki Shakespeare'a jest naprawdę dobra; zmienia odrobinkę wymowę samej sztuki (przynajmniej tak jak ja ją odebrałam); Petruchio nie jest wyrachowany, na swój sposób kocha Katarzynę i odniosłam wrażenie, że chce pokazać samej Katarzynie jej zachowanie, chciał, żeby wczuła się w skórę jej najbliższych, muszących na co dzień znosić jej zachowanie; wiem, że może być to nadinterpretacja, ale gra Cleesa właśnie takie wzbudziła we mnie wrażenie. A co do Katarzyny, w filmie pokazano co może być u źródła jej złośliwości: zazdrość o siostrę, którą wszyscy zachwalają; może poprzez swoje zachowanie Katarzyna chciała zwrócić na siebie uwagę?
Polecam wszystkim tą sztukę, Brytyjczycy chyba najlepiej potrafią przenieść na ekran arcydzieła swojej literatury :)

Elinor

Caly czas sie zastanawiam jak wcisnac kontrybucje spektaklu teatru telewizji jako filmna FW, a tu okazuje sie, ze juz komus to sie udalo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones